Dni Zielonych Dachów: Dzierżoniów

Mimo deszczowej aury 12 maja na dzierżoniowskim rynku odbyły się obchody Dni Zielonych Dachów, Europejskich Słonecznych Dni oraz Dni Inteligentnej Energii. Były one połączone z lokalną imprezą turystyczną pn. TRAKT.

Podczas imprezy rozdawano ulotki dotyczące instalacji zielonych dachów i żyjących ścian. Każdy, kto otrzymał ulotkę, mógł w następnym tygodniu zgłosić się z tą ulotką oraz zużytym sprzętem elektrycznym do lokalnego przedsiębiorstwa komunalnego i otrzymać w zamian sadzonkę roślinną.
Po sadzonki zgłosiło się blisko 150 osób.

Ponadto zorganizowano stoisko promujące korzystanie z energii słonecznej, a wśród młodzieży szkolnej konkurs rysunkowy dotyczący jej wykorzystania przez człowieka. W konkursie wzięły udział wszystkie szkoły podstawowe i gimnazjalne z terenu gminy Dzierżoniów. Podczas trwania obchodów wystawiono najlepsze prace z każdej szkoły, a najciekawsze z nich nagrodzono. Szkoła Słoneczna z Bielawy na stoisku ekspozycyjnym prezentowała zawód „Technik systemów i urządzeń energetyki odnawialnej”.

Nie zabrakło występów artystycznych dzieci i młodzieży, które chętnie oglądali także uczestnicy Terenowego Rajdu Amatorów Kolarstwa i Turystyki startujący na trasy z dzierżoniowskiego Rynku.

Impreza ta niewątpliwie spełniła swoje zadanie - miał na celu zwrócenie uwagi mieszkańców gminy, dzieci i dorosłych, na możliwość upiększenia miasta przez zakładanie zielonych dachów i ścian, a także na możliwość wykorzystania energii słońca w każdym domu.

Dodatkowe informacje : http://www.dzierzoniow.pl/pl/news/s-o-ce-energia-wyniki-konkursu

 

Galeria